webpaz logo
جستجو

بستنی رولی

حتما با بستنی رولی آشنا هستید یا حداقل اسمش رو شنیدید. من از بچگی عااااشق بستنی بودم. یعنی واقعا هیچ خوردنی ای رو به اندازه بستنی دوست نداشتم. البته وقتی من بچه بودم بستنی رولی وجود نداشت. بستنی سنتی بود. بستنی کیم، دوقلو و یه مدتم بستنی توپی بود. اما حالا تنوع خیلی زیاد شده. چند سالی هم هست که بستنی رولی مد شده که خیلی هم جذاب و خوشمزه است. اما طرز تهیه بستنی رولی هم به خودی خود خیلی جالب و جذابه. طوری که معمولاً خیلی جاها با به نمایش گذاشتن روش تهیه بستنی رولی تبلیغش رو میکنن.

مواد لازم :
خامه پر چرب 1/2 پیمانهشیر کامل 2 قاشق غذاخوریشکر 1 قاشق غذاخوریبیسکویت اوریو 2 عدد

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۰ دقیقه

زمان کل : ۲۵ دقیقه

برای : ۱ نفر

تصویر بستنی رولی

اگه روش تهیه بستنی رولی رو از نزدیک دیده باشید ممکنه فکر کنید کار سختیه. اما اون قدرها هم سخت نیست. در ضمن آدم همیشه دلش میخواد یه بارم که شده خودش این کارو امتحان کنه. باید بهتون بگم که فکر خیلی خوبیه. چون یه جورایی مثل یه بازی و سرگرمی میمونه. بچه ها هم عاشق این نوع بستنی هستن و احتمالاً از همکاری برای درست کردنش هم استقبال میکنن.

شاید اسم بستنی رولی تایلندی هم شنیده باشید. دلیلش اینه که در اصل این بستنی از کشور تایلند اومده. و تایلندی ها بهش میگن بستنی سرخ کرده. اما خبر ندارن که ما به یه چیز دیگه میگیم بستنی سرخ کرده! همون طور که گفتم انواع مختلفی از این بستنی وجود داره. ما اینجا میخوایم طرز تهیه بستنی رولی با بیسکویت اوریو رو آموزش بدیم. شما میتونید به جای بیسکویت از تکه های کیک، شکلات یا میوه هم استفاده کنید.

 

طرز تهیه بستنی رولی

 

مرحله اول:

قبل از هر چیز لازم است لوازم مورد استفاده در رول کردن بستنی از قبیل سینی، کاردک و چاقو را در فریزر قرار دهید تا خنک شوند. بهتر است از دو ساعت قبل این کار را انجام دهید.

 

تصویر بستنی رولی مواد

 

مرحله دوم:

حالا مایه بستنی رولی را تهیه کنید. سه ماده اولیه یعنی خامه، شیر و شکر را داخل یک شیرجوش یا قابلمه کوچک بریزید. قابلمه را روی شعله متوسط قرار دهید و مرتب هم بزنید. این کار هم باعث حل شدن شکر میشود و هم از ته نشین شدن و سوختن مواد جلوگیری میکند. پس در این مدت دست از هم زدن بر ندارید.

کیک آلبالو

 

عکس بستنی رولی هم زدن

 

مرحله سوم:

بعد از چند دقیقه که مایه بستنی رولی شروع به جوشیدن کرد آن را به کاسه ای منتقل کنید و 20-30 دقیقه در فریزر قرار دهید تا خنک شود. اگر عجله ندارید میتوانید قابلمه را در آشپزخانه بگذارید تا به دمای اتاق بریزد.

 

تصویر بستنی رولی مخلوط

 

مرحله چهارم:

بخش هیجان انگیز درست کردن بستنی رولی این مرحله است. وقتی مایه بستنی خنک شد، بیسکویت اوریو را داخل آن بیاندازید تا به مایه آغشته شود. حالا همه محتویات کاسه را روی سینی یخ کرده بریزید. به کمک دو کاردک بیسکویت ها را خرد کنید و همزمان به سرعت با مایه مخلوطش کنید. این کار ضمن پودر کردن بستنی باعث میشود هوا وارد مایه شده و بستنی کمی حالت پفکی پیدا کند. در این مرحله مدام باید مواد را به وسط سینی بکشید و با کاردک ها بکوبید. در آخر مایه را به صورت یک لایه نازک روی سینی پخش کنید و حداقل به مدت چهار ساعت در فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد.

 

عکس بستنی رولی میکس

 

مرحله پنجم:

سینی را از فریزر خارج کنید. قبل از این که بستنی شروع به نرم شدن کند، به سرعت با یکی از کاردک ها از یک سمت بستنی رو رول کنید. سپس این کار را تکرار کنید تا چند عدد نوار رول شده از بستنی داشته باشید.

 

تصویر بستنی رولی رول

 

مرحله ششم:

بستنی رولی ها را با انبر از روی سینی بردارید و داخل کاسه یا ظرف مخصوص بستنی بچینید.

 

تصویر بستنی رولی انبر

 

روی بستنی رولی را با اسپری خامه یا خامه فرم گرفته، میوه یا مغزهای دلخواه تزئین کنید. نوش جان!

 

عکس بستنی رولی تزیین 

 

نکته های کلیدی تهیه بستنی رولی خانگی:

حتماً حداقل چهار ساعت سینی بستنی را در فریزر قرار دهید. اگر بستنی نرم است و درست رول نمیشود یعنی به اندازه کافی سرد نشد.

کاردک و سینی را حداقل نیم ساعت قبل از شروع به کار در فریزر قرار دهید.

برای جلوگیری از آب شدن بستنی رولی بهتر است ظرف سرو را هم از قبل در فریزر بگذارید تا خنک باشد.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب انار گیری دستی چدنی ۱۲۹/۰۰۰