webpaz logo
جستجو

رنگینک رولتی

مواد لازم :
آرد : 125 گرم روغن حیوانی : 175 گرم شکر : 25 گرم پودر هل : 1/2 قاشق چایخوری جوز هندی : 1/2 قاشق چایخوری خرما : 10 عدد مغز گردو : 120 گرم مغز پسته : 60 گرم نمک : 1/52 ق چ

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خون گرم ...و مهربان ...

خرما به دلیل اینکه همیشه در دسترس بوده و تهیه کردن آن راحت است و بعلاوه خواص مفیدی که دارد و ماندگاری زیادی که همیشه داشته در اکثر دسر ها و شیرینی ها استفاده می شود.

ما هم غنیمت دونستیم و در تهیه دسر رنگینک رولتی از خرمای پر خاصیت استفاده کردیم.


 ابتدا آرد را دو الی سه بار الک کرده تا نا خالصی نداشته باشد بعد آن را در داخل تابه مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و مرتب هم می زنیم تا آرد زیر و رو و تفت داده شود.

 کم کم رنگ آرد تغییر می کند و کرمی می شود در این هنگام از روی حرارت بر دارید.


حال در ادامه آرد بو داده شده را در داخل الک ریخته و در درون ظرف مناسبی الک می کنیم و گلوله های آرد کوچکی که هنگام تفت دادن درست شده اند آن را با دست فشار داده و پودر کرده تا از الک رد شود.

رنگینک رولتی

 

 نمک و پودر هل را اضافه می کنیم و مواد را با قاشق غذا خوری زیر و رو کرده تا کاملا با هم مخلوط شوند.


جوز هندی و روغن حیوانی را نیز اضافه نموده و مجددا با قاشق غذا خوری مواد را خوب و با دقت زیر و رو کرده تا مواد با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند.

حال خمیر رنگینک رولتی آماده شد روی ظرف را پوشش داده بگذارید اندکی استراحت کند حال آن را آماده کنار می گذاریم.

رنگینک رولتی

 

مغز گردو ها را در داخل نایلون زیپ داری ریخته و بعد با گوشت کوب مغز گردو ها را خرد کرده سپس در داخل تابه مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم.

بعد از 4 الی 5 دقیقه از روی حرارت بر داشته و آماده کنار می گذاریم.

رنگینک رولتی

 

خرما ها را روی تخته آشپز خانه ریخته و هسته آن ها را به نوبت در آورده و با چاقوی تیزی خرما ها را از وسط به صورت افقی باز می کنیم.

 و هم چنین مغز پسته ها را نیز خرد کنید بهتر است مغز پسته پوره نشود تا زمانی که رنگینک رولتی را می خورید مغز پسته ها زیر دندان هایتان احساس شود.

رنگینک رولتی

 

در ادامه سلفون و یا نایلون و یا کاغذ روغنی را روی سطح تمیزی پهن کرده و خمیر رنگینک رولتی را با کمک قاشق به شکل مستطیل باز کنید.

رنگینک رولتی

 

خرما های باز شده را یک ردیف افقی بچینید و در داخل آن ها مغز پسته خرد شده را بریزید و سپس با خرما های باز شده دیگری روی مغز پسته را پوشش دهید.

رنگینک رولتی

 

حال با کمک کاغذ روغنی خمیر را رول کرده سپس به مدت 1 الی 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا رنگینک رولتی سفت شده خودش را بگیرد.

رنگینک رولتی

 

بعد از زمان مقرر رنگینک رولتی را از یخچال بیرون آورده و کاغذ روغنی را از آن جدا کرده و کنار بگذارید سپس رنگینک رولتی را در داخل ظرف سرو گذاشته و با چاقوی تیزی برش زده و همراه خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

رنگینک رولتی


می توانید اگر دوست داشتید این دسر خوشمزه و دلچسب را با کمک قالب که شکل قالب را به خود می گیرد درست کنید...

بدین صورت که داخل قالب سیلیکونی یک لایه از خمیر رنگینک را پوشش می دهیم سپس مقداری خرمایی که هسته آن ها را خارج کرده اید و آن را در جهت افقی برش زده و باز کرده اید بچینید و در داخل خرمای باز شده مقداری گردوی خرد شده بریزید سپس با خرمای باز شده دیگری روی گردو های خرد شده را پوشش داده و بعد لایه نازک خمیر رنگینک دیگری را روی خرما را پوشش دهید.

بعد به مدت 1 الی 2 ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شده و خودش را بگیرد.

بعد از زمان مقرر رنگینک قالبی را بیرون آورده و رنگینک را در داخل ظرف سرو گذاشته و روی آن را با پودر نارگیل و یا پوره شده بادام و یا پسته تزیین کنید.

رنگینک رولتی

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه کوفته پیچ ۲۹/۰۰۰