webpaz logo
جستجو

شیرینی گل رز

مواد لازم :
مارگارین : 250 گرم روغن مایع : 1/2 پیمانه آرد سمولینا : 1/4 پیمانه تخم مرغ : 2 عدد پودرقند : 1/2 پیمانه شکر : 2.5 پیمانه آبلیمو : 1 قاشق غذا خوری آب : 3 پیمانه آرد : 3.5 پیمانه وانیل : 1/2 قاشق چایخوری بکینگ پودر : 1 قاشق چایخوری مغز بادام : به مقدار لازم

به نام خدا

 سلام به هاراجی های فعال ... و دوست داشتنی ...


 ابتدا سس شیرینی گل رز را درست می کنیم ...

ابتدا آب را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش بیاید وقتی که یه جوش زد شکر را اضافه می کنیم و با قاشق مدام و آرام آرام هم می زنیم تا شکر در آب جوش کاملا حل شود.


وقتی که شکر خوب در آب جوش حل شد آبلیمو را اضافه نموده و کمی صبر می کنیم تا شربت بجوشد و غلیظ شود سپس از روی حرارت بر می داریم و آماده در کنار می گذاریم تا خنک شود.


 آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 تخم مرغ ها را در داخل ظرف مناسبی شکسته و با هم زن دستی خوب هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ با هم مخلوط شده و کاملا با هم ترکیب شوند بعد آن را آماده کنار می گذاریم.


 در داخل ظرف مناسبی مارگارین را می گذاریم و در دمای محیط گرم خانه 15 دقیقه نگه می داریم تا نرم شده و ذوب شود.


در داخل ظرف مناسبی آرد سمولینا را ریخته و پودر قند را اضافه نموده و با قاشق غذا خوری مواد را زیر و رو کرد تا با هم خوب مخلوط شوند.


حال در ادامه بکینگ پودر و وانیل را اضافه می کنیم و مجددا مواد را با قاشق زیر و رو کرده تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند.


 در این مرحله مارگارین ذوب شده را به مواد اضافه می کنیم و خوب مواد را زیر و رو کنیم تا مارگارین خوب با مواد مخلوط و همه مواد با هم ترکیب شوند.


 حال آرد الک شده را کم کم اضافه می کنیم و با دستان تمیز مواد را زیر و رو کنیم تا وقتی که آرد تمام شود.

خمیر شیرینی گل رز را خوب وز می دهیم تا به دستانمان دیگر نچشبد.


خمیر آماده شده را در لای سلفون می گذاریم و با وردنه آن را باز می کنیم تا همه جای خمیر باز شده به ضخامت یکسان نیم میلیمتری برسد.


فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم تا گرم شود.


 بعد با قالب کاتر گرد خمیر را به صورت دایره دایره ببرید

و چهار عدد از این دایره ها را پشت سر هم بچینید به صورتی که دایره دوم از وسط دایره اول گذاشته شود.

 

 بعد دایره ها را روی هم رول کنید و با چاقوی تیزی از وسط آن ها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

شیرینی گل رز

 

 حال سینی فر را با روغن مایع کمی چرب کرده و خمیر های گل رز را در داخل آن می چینیم و به مدت 30 الی 35 دقیقه در فر می گذاریم تا پخته شوند.


بعد از زمان مقرر سینی فر را بیرون آورده و کمی صبر می کنیم تا از حرارت شیرینی های گل رز کاسته شود بعد شربتی که قبلا آماده کرده بودیم را روی شیرینی های گل رز می ریزیم و می گذاریم 30 الی 40 دقیقه در این حالت بمانند تا مزه دار و خوشمزه تر شوند.

 

شیرینی گل رز

می توانید در مرکز شیرینی گل رز هسته بادام و یا هسته فندوق و یا حتی پوره شده مغز پسته برای تزیین بریزید که باید قبل از فر و بعد از چیدن خمیر های گل رز در سیفی فر باشد.


می توانید برای اینکه شیرینی گل رز خوشمزه تر و لذیذ تر شود قبل از رول کرده دایره ها روی آن ها مقداری پوره شده مغز پسته و یا پوره شده گردو و یا حتی پوره شده بادام بریزید.

اگر مارگارین در دسترس نبود می توانید به جای آن از کره استفاده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰