webpaz logo
جستجو

خورشت گوشت و چغندر قرمز روسیه

مواد لازم :
گوشت : ۳۰۰ گرم چغندر قرمز : ۳ عدد رب گوجه فرنگی : ۲ قاشق غذا خوری سیر : ۲حبه پیاز : ۲ عدد جعفری : ۳ قاشق غذا خوری گوجه فرنگی : ۲ عدد سرکه : ۱ قاشق غذا خوری شکر : ۱ قاشق غذا خوری کره : ۱ قاشق غذا خوری روغن سرخ کردنی : به مقدار لازم سیب زمینی : ۲ عدد نمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازم

ابتدا براتون بگم این خورشت یک نوع خورشت روسی هستش و بسیار خوشمزه شاید فکر کنید بخاطر وجود چغندر مزه این غذا خوشایند نباشه ولی مطمئن باشید به امتحان کردنش حتما می ارزه.


برای درست کردن غذامون اول میریم سراغ گوشتمون. گوشتمون رو خوب میشوریم و می ذاریم آبش بره زمانی که آبش رفت به صورت خورشتی خردش می کنیم و می ذاریم کنار. حالا یکی از پیازها رو برمی داریم و می شوریم و پوستشو می کنیم و به صورت نگینی ریز خردش می کنیم و می ذاریم کنار.

حالا یه قابلمه برمی داریم و روغن می ریزیم داخلش و می ذاریم رو حرارت تا روغنمون خوب داغ بشه زمانی که روغنمون داغ شد پیازهایی که نگینی خرد کرده بودیم رو می ریزیم داخل قابلمه و شروع می کنیم به تفت دادنش همین که کمی پیازها سبک شد کمی زردچوبه اضافه می کنیم به قابلمه و مجدد تفت می دیم همین که پیازمون داشت طلایی میشد گوشت هامون رو که خرد کرده بودیم رو اضافه می کنیم به قابلمه و مجدد تفت می دیم تا گوشتمون سرخ بشه وقتی گوشتمون تغییر رنگ داد چند تا لیوان آب می ریزیم داخل قابلمه و درشو می ذاریم و حرارت رو کم می کنیم تا گوشتمون آرام آرام بپزه.

خورشت گوشت و چغندر قرمز روسیه


حالا تو این مرحله می ریم سراغ چغندرهامون اول خوب می شوریمشون و پوستشون رو می کنیم و با دنده درشت رنده رندش می کنیم و می ذاریم کنار. حالا یه تابه رو برمی داریم و کمی روغن می ریزیم داخلش و می ذاریم رو حرارت سپس چغندرهامون رو که رنده کرده بودیم رو می ریزیم داخل تابه و یه تفت می دیم. بعد از اون سرکه رو هم به تابه اضافه می کنیم و چند دقیقه ای چغندرها رو با سرکه و روغن تفت میدیم و در ادامه شکر و رب گوجه فرنگیمون رو هم به تابه اضافه می کنیم و موادمون رو با هم تفت میدیم تا زمانی که رشته های چغندرمون نرم بشه.

وقتی رشته های چغندرمون نرم شده بود تابه رو از رو حرارت برمیداریم ومی ذاریم کنار.

خورشت گوشت و چغندر قرمز روسیه


در این مرحله میریم سراغ هویج هامون اول خوب میشوریم و پوستشون رو میگیریم و بعد رندشون می کنیم و می ذاریم کنار و بعد از اون نوبت سیب زمینی ها هست اونها رو هم میشوریم و بعد از اینکه به صورت مکعبی خرد کردیم می ذاریم کنار تا ازشون استفاده کنیم.

حالا گوجه فرنگی ها رو برمیداریم و میشوریمشون. بعد از شستشو پوست گوجه هارو می کنیم و ریز خردشون می کنیم و می ذاریم بمونه. حالا سیرها رو پوستشون رو میگیریم و میشوریم و با دنده ریز رنده رندش می کنیم و می ذاریم کنار.

در ادامه نوبت جعفریمون اون روهم خوب میشوریم ومی ذاریم کامل خشک بشه وقتی خشک شد ریز خردش می کنیم. برای این تاکید دارم که جعفریمون خشک شه بعد خردشون کنیم چون اگر خیس خیس خرد کنم آب میندازه و کلا له میشه و طعم اصلیش رو از دست میده. بعد از خرد کردن جعفری اون رو هم می ذاریم کنار تا ازش استفاده کنیم. سپس پیاز دیگه رو هم برمیداریم و میشوریم و پوستشو میگیریم و به صورت نگینی خردش می کنیم و می ذاریم کنار.

خورشت گوشت و چغندر قرمز روسیه


حالا تو این مرحله اول یه تابه رو برمیداریم و می ذاریم رو حرارت سپس کره ایی که داشتیم رو به تابه اضافه می کنیم و می ذاریم تا ذوب شه سپس پیازهایی که نگینی خرد کرده بودیم رو میریزیم داخل تابه و شروع می کنیم به تفت دادنشون همین که پیازهامون نرم شد هویج هایی که رنده کرده بودیم رو هم به تابه اضافه می کنیم و با پیاز ها یه چند دقیقه ایی تفت میدیم تا هویج هامون هم نرم بشه.

حالا میریم سراغ گوشتمون امتحان می کنیم ببینیم پخته یا نه اگر پخته بود سیب زمینی هایی که خرد کرده بودیم رو به گوشتمون اضافه می کنیم و می ذاریم کمی سیب زمینی ها با گوشتمون بپزه و نرم بشه وقتی که نرم شد موادی رو که از قبل تفت داده بودیم رو به قابلمه مون که مخلوط گوشت و سیب زمینی هستش اضافه می کنیم و می ذاریم حدود یک ربع همه مواد با هم بپزه و خوب مخلوط بشن.

سپس گوجه فرنگی هایی که خرد کرده بودیم رو همراه جعفری خرد شده مون و سیری که رنده کرده بودیم به قابلمه اضافه می کنیم و در آخر هم نمک و فلفل رو هم میزنیم به غذا و در قابلمه رو میبندیم و می ذاریم تا خورشتمون جا بیفته و پس از اینکه خورشتمون جا افتاد همراه با نان و ماست پرچرب سرو می کنیمش.

نوش جان

خورشت گوشت و چغندر قرمز روسیه

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰