webpaz logo
جستجو

سالاد روسی

مواد لازم :
سیب زمینی : 3 عدد هویج : 4 عدد کالباس : 400 گرم تخم مرغ : 4 عدد خیارشور : 5 عدد سس مایونز : به میزان لازم ماست : به میزان لازم نمک و فلفل : به میزان لازم

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج امیدوارم مثل همیشه حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه.

سالاد ها از جمله پیش غذا های مطرح تقریبا در سراسر دنیا می باشد با وجود این که سالادها را معمولا به عنوان پیش غذا سرو می کنند اما بعضی از سالاد ها وجود دارند که به علت ترکیب مواد اولیه ی که ور آن ها بکار رفته است غذای کاملی محسوب می شوند و شما سالاد را به تنهایی نیز به عنوان یک وعده ی غذایی کامل میل کنید از جمله این سالادها، سالاد روسی است.

دستور آشپزی امروز نیز طرز تهیه سالاد روسی می باشد، سالاد روسی که امروز برای شما در نظر گرفته ام به سالاد الویه بسیار شبیه است و حتی در بسیار از کتاب ها و دستورهای آشپزی از آن با نام سالاد الویه روسی نام برده می شود.

یکی از تفاوت های که بین سالاد الویه و سالاد روسی وجود دارد این است که اگر شما از کالباس دورن سالاد را دوست نداشتید می توانستید بجای آن از گوشت مرغ استفاده کنید اما یکی از مواد اصلی سالاد روسی کالباس می باشد و از جمله تفاوت های دیگر سالاد روسی با سالاد الویه ترکیب سس مایونز با ماست درون سالاد روسی می باشد.

امیدوارم این دستور آشپزی نیز مانند سایر دستور آشپزی های دیگر مورد قبول و پسند شما دوستان واقع شده باشد و شما نیز در بتوانید سالاد روسی را تهیه کرده و از خوردنش در کنار کانون گرم خانواده لذت ببرید. 


برای تهیه سالاد روسی ابتدا باید مواد اولیه ی آن را آماده کنید که هنگام ترکیب مواد با یکدیگر راحت تر باشید برای این کار ابتدا سیب زمینی ها را بشویید و درون قابلمه ای آب پز کنید هویج ها را نیز شسته و به همین صورت بپزید شما می توانید سیب زمینی ها و هویج ها را نیز با یکدیگر درون یک قابلمه با هم آب پز کنید.بعد از این که هویج ها و سیب زمینی ها ی شما کاملا پخته شدند آن ها را از درون قابلمه بیرون بیاورید تا کاملا خنک شده سپس پوست گرفته و به صورت نگینی ها ریز و یکدست خرد کنید.


برای اطمینان از پخته شدن هویج و سیب زمینی ها خود می توانید چنگالی را به آرامی و بدون فشار درون هویج و سیب زمینی ها خود فرو کنید اگر چنگال به راحتی درون هویج و سیب زمینی ها شما به راحتی فرو رفت نشان دهنده ی این است که آن ها کاملا پخته شده اند در غیر این صورت باید مدت زمان دیگری نیز در قابلمه بمانند تا کاملا پخته شوند.

تخم مرغ ها را نیز آب پز کرده و پوست بگیرید و همانند هویج و سیب زمینی های خود خرد کنید. خیار شور و کالباس ها را نیز به صورت نگینی ها ریز خرد کنید سعی کنید همه ی مواد خود را به یک شکل و هم اندازه خرد کنید تا ظاهر سالاد شما زیبا تر باشد اگر برای تهیه سالاد از کنسرو نخود فرنگی استفاده می کنید کافی است آب کنسرو را دور ریخته و از نخود فرنگی ها استفاده کنید ولی اگر می خواهید از نخود فرنگی های تازه برای تهیه سالاد خود استفاده کنید باید ابتدا نخود فرنگی ها خود را بامقدار کمی آب بپزید تا کاملا پخته شوند و بعد از آن ها درون سلاد خود استفاده کنید تهاراجمواد اولیه ی خرد شده ی  خود را درون ظرف مناسبی بریزید.

سالاد روسی

سالاد روسی


درون ظرف جداگانه ای ماست و سس مایونز را با مقدار کمی نمک و فلفل ( استفاده از فلفل سیاه در سالاد بهتر از فلفل قرمز می باشد) کاملا با یکدیگر ترکیب کرده و هم بزنید سپس ترکیب ماست و سس مایونز را بر روی سالاد ریخته و به آرامی مواد خود را با یکدیگر مخلوط کنید به طوری که همه ی مواد سالاد شما به سس آغشته شوند بعد از این کار به مدت دو ساعت سالاد روسی خود را درون یخچال قرار دهید تا طعم مواد سالاد شما با یکدیگر کاملا ترکیب شده و سالاد شما خوشمزه تر شود.

بعد از این مدت می توانید سالاد روسی خود را از یخچال بیرون آورده و سرو کنید، نوش جان

سالاد روسی

سالاد روسی

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰