webpaz logo
جستجو

سالمون با ترشی شوید و سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 800 گرم خیار : 2 عدد شوید : 1 دسته سرکه : 1 قاشق غذاخوری شکر : 1 قاشق چایخوری روغن زیتون : 2 قاشق چایخوری سس خردل : 2 قاشق چایخوری خامه ترش : 3 قاشق سوپخوری نمک و فلفل : 1/2 قاشق چایخوری

 این خوراک ماهی، ترکیبی مدرن و کلاسیک است که برای مصارف روزانه و شب های غیر تعطیل ایام هفته سریع، سبک و ایده آل است. فیله ی سالمون را برای این کار توصیه می کنیم چون پخت آن زیاد زمان بر نیست. 

ابتدا سیب زمینی ها را باید بپزانید؛ برای این کار آنها را نصف کرده در قابلمه ای حاوی آب و نمک قرار دهید. تا وقتی که مغز آنها نرم شود باید پخته شوند که مدت زمان آن 15 الی 20 دقیقه است. در این زمان پوست خیار را جدا کنید و به کمک قاشق چایخوری دانه های آن را دربیاورید. دانه ها استفاده نمی شوند فقط گوشت خیار را به قطعات کوچک تبدیل کنید.خیار و مقدار زیادی از شوید را هم ریز ریز خرد کنید و در یک ظرف با هم مخلوط کنید. بعد سرکه و شکر را روی آن بریزید، برای مزه دار شدن آن نمک و فلفل بکار ببرید. این مواد را تا آماده شدن سالمون ها در گوشه ای داشته باشید.

فر را روشن کنید که گرم شود، سینی فر را چرب کنید بعد سالمون ها را روی آن بچینید سپس روی  آنها نمک و فلفل بپاشید، یکی دو شاخه شوید هم روی فیله ها بگذارید. سالمون را به مدت 5 دقیقه در فر گذاشته و اجازه دهید مغز و گوشت سفت و کمرنگ آن پخته شود. برای اطمینان با احتیاط چاقو را بین یکی از فیله ها فرو کنید اگر راحت پاره شد یعنی ماهی پخته است. یادتان باشد در پخت سالمون نیازی به برگرداندن فیله ها نیست.

در این زمان سیب زمینی ها دیگر آماده شده است، آب آن را بریزید و برای خنک شدن به ظرف دیگری منتقل کنید. اکنون مخلوطی از سیب زمینی های گرم، خامه ترش، روغن زیتون و خردل را تهیه کنید و برای بهتر شدن طعم آن نمک و فلفل بپاشید. سالمون ها را در ظرف مورد نظر قرار دهید، روی آن مخلوط خیار ترش بریزید و همراه سیب زمینی نوش جان کنید.
نکته: اگر اولین بار هست که ماهی میپزید، توصیه میشود که از ماهی هایی مثل سالمون، ماکرل، ساردین که ذاتاً چرب هستند استفاده کنید چون زود خشک نمی شوند و زود به ماهیتابه نمی چسبند. دقت کنید که ماهی مثل یک قطعه گوشت است. این یعنی بهتر است حرارت به جای اینکه از بالا باشد از پایین به آنها داده شود.

سالمون با ترشی شوید و سیب زمینی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰