webpaz logo
جستجو

فلافل کنجدی

مواد لازم :
نخود : 100 گرم باقالا : 100 گرم سیر : 3 حبه فلفل سیاه : نصف قاشق چایخوری دارچین : نصف قاشق مرباخوری جوز هندی : نصف قاشق مرباخوری زنجبیل : نصف قاشق مرباخوری تخم گشنیز : یک قاشق چایخوری زیره : یک قاشق چایخوری نمک : یک قاشق چایخوری بکینگ پودر : نصف قاشق چایخوری پیازچه : 5 شاخه خرفه : یک دسته کاسنی : 2 برگ جعفری : یک دسته کنجد : 4 قاشق غذاخوری روغن : به میزان کافی آب : به میزان لازم


باقالا  و نخود را بیست چهار قبل خیس می کنیم. غذاساز آماده می کنیم و برگه های خرفه و کاسنی و جعفری و پیازچه را از ساقه هایشان جدا می کنیم و داخل غذاساز کاملا خرد می کنیم. دلیل استفاده از غذاساز برای این است که قرار است بقیه مواد را هم پوره کنیم و بخاطر صرفا سبزیجات از سبزی خردکن استفاده نکنیم. 

فلافل کنجد


سبزیجات را خارج می کنیم و سیر، نمک، تخم گشنیز،دارچین، زنجبیل، جوز هندی، بکینگ پودر، فلفل سیاه و زیره را داخل غذاساز می ریزیم و مواد را می چرخانیم. 


آب نخود و باقالا را آبکش می کنیم و می ریزیم در غذاساز و پوره می کنیم. یا مواد باید پوره شود یا مثل شن درشت باشد. سبزیجات را با موادی که الان پوره کردیم، درهم مخلوط می کنیم و در ظرف را با درب یا سلفون می پوشانیم و در یخچال می گذاریم. دراین مدت 2 ساعت مواد طعم دار خواهد شد.

فلافل کنجد


کنجد را در ظرفی می ریزیم. مواد را از یخچال بیرون میاوریم و به اندازه توپ از مواد جدا کرده با دست گرد می کنیم. توپ گرد شده را در کنجد غلت  می دهیم و کنار می گذاریم تا تمام مواد را به این شکل آماده کنیم. در تابه روغن می ریزیم و داغ می کنیم. گلوله های فلافل را در روغن سرخ می کنیم. بعد از سرخ شدن هر کدام را از تابه بیرون آورده و روی دستمال تمیز می گذاریم تا روغنش گرفته شود. فلافل کنجدی بعد از این مرحله آماده است و به دلیل استفاده از سبزیجات کاملا مناسب افرادی است که می خواهند رژیم بگیرند.

فلافل کنجد

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰