webpaz logo
جستجو

پلو انار شیرازی با مرغ

مواد لازم :
سینه مرغ : 300 گرم روغن مایع : مقدار کافی گشنیزخرد شده : 1 پیمانه انار دان شده : 1 پیمانه نمک فلفل زردچوبه : مقدار کافی برنج : 3 پیمانه پیاز : 1 عدد زعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوری سیر : 2 حبه

غذاهای مخلوط بخصوص انهایی که به صورت مخلوط میوه با برنج هستند( آلبالو پلو - پلو سیب و ...) بسیار خوشمزه هستند . یکی از غذاهای خوشمزه شیرازی و یا بعبارتی قزوینی ( برخی افراد ریشه این غذا را شیرازی می دانند و برخی اصالت ان را به قزوین نسبت می دهند) که به شکل پلو مخلوط است و یک غذای فصلی است ، پلو انار است.این غذای مخلوط هم با گوشت مرغ ریش شده هم با گوشت چرخ کرده و یا گوشت قل قلی و یا مرغ تکه ای قابل تهیه است و بسیار خوشمزه است.این غذای خوشمزه طرز تهیه بسیار راحتی دارد و  در زمانی اندک قابل تهیه است و برای شب یلدا بخاطر داشتن انار نیز گزینه مناسبی است.

در این مطلب طرز تهیه پلو انار شیرازی را که شامل سینه مرغ و گشنیز خرد شده و ادویه و پیاز و روغن مایع و انار دان شده و برنج و زعفران دمکرده است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و برای وعده غذایی ناهار میل کنید.


ابتدا و برای شروع تهیه این غذا 1 عدد سینه مرغ را شسته و ان را داخل قابلمه می ریزیم و به قابلمه اب اضافه می کنیم و قابلمه را روی گاز گذاشته و زیر ان را روشن می کنیم و  سینه مرغ را داخل قابلمه همراه با دو حبه سیر خرد شده و 1/2 پیاز خرد شده آبپز می کنیم .با وارد کردن چنگال در مرغ از پخت ان مطمئن می شویم .سپس بعد از پخت ، ان را از قابلمه بیرون می اوریم .

انار پلو شیرازی


سپس در ادامه در این مرحله ، نصف دیگر پیاز را که از مرحله قبل یاقی مانده بود ، به صورت ریز و نگینی با چاقو خرد می کنیم و داخل یک تابه مایع روغن ریخته و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد پیاز را در تابه تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، مرغ آبپز شده مرحله اول را بعد از سرد شدن با دست ریش ریش می کنیم.سپس ان را به تابه پیاز اضافه می کنیم و همراه با نمک و فلفل و زردچوبه  و زعفران دمکرده مرغ را در تابه تفت می دهیم تا مزه دار شود.

 انار پلو شیرازی


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 پیمانه گشنیز شسته شده و خرد شده را به تابه مرغ تفت داده شده مرحله قبل اضافه می کنیم و ان را برای مدت 2 دقیقه تفت می دهیم .سپس به ان 1 پیمانه انار دان شده 1ضافه می کنیم و ان را نیز کمی درتابه تفت می دهیم و با مواد داخل تابه مخلوط می کنیم .


سپس در ادامه در این مرحله ، 3 یپمانه برنج را داخل یک قابلمه همراه با اب و نمک می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و منتظر می شویم تا برنج داخل قابلمه بجوشد و بیرونش بپزد و مغزش خام باشد و نیم پز شود .سپس ان را ابکش می کنیم.


سپس در ادامه در این مرحله ، کف یک قابلمه را کمی روغن مایع می ریزیم ودر صورت تمایل برای ته دیگ از سیب زمینی ورقه شده و یا نان استفاده می کنیم و یا از برنج ابکش شده مرحله قبل کمی کف قابلمه می ریزیم و روی ان را از مخلوط انار و گشنیز و مرغ تفت داده شده می ریزیم و سپس روی مواد را مجددا یک لایه برنج می ریزیم و روی برنج را با مخلوط انار و گشنیز و مرغ می پوشانیم و این کار را انجام می دهیم تا برنج و مواد میانی ما تمام شود.سپس در ب قابلمه را بسته و قابلمه را روی شعله ملایم گاز گذاشته و برنج را دم می کنیم.

 انار پلو شیرازی


سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی برنج دم شد و پخت ، آن را در ظرف مناسب می ریزیم و در صورت تمایل روی ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم و آن را  برای وعده غذایی ناهار همراه با سبزی خوردن و سالاد شیرازی و ماست و زیتون پرورده و .. میل می کنیم. نوش جان

 انار پلو شیرازی

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰