webpaz logo
جستجو

خوراک میگو با چاشنی لیمو و عسل

مواد لازم :
برنج : 1 پیمانه میگو : نیم کیلو پیاز : 1 عدد متوسط کلم بروکلی : 250 گرم لیمو ترش : 2 عدد عسل : 1 قاشق غذاخوری پودر زنجبیل : 1 قاشق چایخوری نمک،فلفل،زردچوبه : مقداری پیازچه : دو عدد کنجد : مقداری

سلام دوستان و بانوان گرامی. بهتر است که امروز یک غذای دریایی لذیذ را آموزش دهیم هرچند که محصولات دریایی به دلیل بحران اقتصادی کشور به حاشیه سبد غذایی خانوار رفته اند اما بهتر است روش پختن درست آن را یاد بگیریم تا در صورت تهیه این آبزی در اولین فرصت بتوانیم آن را به بهترین و خوشمزه ترین روش طبخ نماییم. 


اول از همه باید میگوها را پاک کنید. برای زیباتر شدن این خوراک هنگام سرو پیشنهاد می شود پس از درآوردن رگ پشت میگو، دم میگو را جدا نکنید اگر هم ظاهر میگوها طبق میلتان نیست دم میگو را هم جدا نمایید. میگوها را یک آب بشویید و کنار بگذارید. شما باید میگو را آب پز کنید پس یک قابلمه متوسط را تا نیمه از آب پر کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید و مهلت دهید تا آب شروع به قل خوردن کند سپس 1 عدد لیمو ترش را 4 قاچ کنید و یکی از قاچ های کوچک را بردارید و در آب جوش فشار دهید تا آب لیمو ترش با آب جوش ترکیب شود مقداری نمک را هم داخل آب بریزید و در آخر میگوهای پاک شده و شسته شده را داخل قابلمه بریزید و اجازه دهید میگوها کامل پخته شوند.

می توانید با چنگال آن ها را امتحان کنید تا بفهمید پخته شده اند یا نه. به محض نرم شدن و پخته شدن میگوها، حرارت گاز را خاموش کنید، به اندازه 3 قاشق غذاخوری از آب میگو بردارید و کل محتویات قابلمه را داخل آبکش بریزید تا میگوهای پخته شده داخل آبکش بمانند. 

خوراک میگو با چاشنی لیمو و عسل


یک عدد پیاز متوسط را رنده کنید و تابه ایی را روی حرارت قرار دهید بعد از اضافه کردن روغن به تابه، پیاز رنده شده را اضافه کنید و حرارت را کم کنید و شروع کنید به تفت دادن پیاز رنده شده. چند ثانیه بعد ادویه ها را به پیاز اضافه نمایید 1 قاشق چایخوری پودر زنجبیل، و مقداری نمک و فلفل و زردچوبه... بعد از همزدن کل مواد میگوهای آب پز شده را به تابه اضافه کنید و کمی تفت دهید.

1 قاشق غذاخوری عسل را در 3 قاشق غذاخوری آب میگو حل کنید و آن را روی مواد داخل تابه بریزید. 3 قاچ کوچک لیموترش را داخل تابه فشار دهید تا آب ترش آن ها به مواد اضافه شود، سپس زیر تابه را خاموش کنید و درب تابه را ببندید تا مواد میگو گرم بماند.


1 پیمانه برنج داریم یعنی به اندازه  1 لیوان پلوپز! در این خوراک دم انداختن برنج نداریم یعنی شما باید برنج را تا مرحله کامل پخته شدن در آب جوش نگه دارید. پس یک قابلمه را تا نیمه آب کنید، قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب درون آن شروع به جوشیدن کند سپس نمک داخل آب بریزید و برنج پاک شده و شسته شده را داخل آب جوش بریزید باید مهلت دهید و منتظر بمانید تا برنج به طور کامل پخته شود. پخته شدن برنج کاملا مشهود است حجم آن زیاد شده و سنگین می شود از طرفی با فشار دادن یک دانه برنج با دست به طور کامل له می شود. برنج آماده شده را آبکش کنید و کنار بگذارید. 

خوراک میگو با چاشنی لیمو و عسل


کلم بروکلی را بشویید، کپه کپه های آن را از هم جدا کنید و سپس آن را آب پز کنید. قابلمه ایی حاوی مقداری آب و نمک را روی گاز قرار دهید و اجازه دهید به جوش بیاید و قل بزند سپس کلم ها را داخل قابلمه بریزید و بگذارید بپزد و نرم شود حدودا 5 دقیقه زمان کافیست... قابلمه را داخل یک آبکش برگردانید تا آب اضافی کلم های پخته برود. 2 عدد پیازچه تازه و جوان داریم ساقه های پیازچه را با چاقو تیز به اندازه های کوچک خرد کنید. 

خوراک میگو با چاشنی لیمو و عسل


از یک دیس استفاده کنید، برنج پخته شده را داخل دیس بکشید، گل کلم های پخته شده را هم به برنج اضافه کنید و در مرحله آخر مواد میگو را روی برنج و کلم بروکلی های پخته اضافه کنید. حالا پیازچه های خرد شده و دانه های کنجد را روی همه مواد درون دیس بپاشید. 1 عدد لیموترش باقی مانده که باید آن را باریک باریک برش بزنید و لابه لای برنج داخل دیس قرار دهید. حالا می توانید خوراک میگو با چاشنی لیمو و عسل را سرو کنید. نوش جان  

خوراک میگو با چاشنی لیمو و عسل

آخرین آموزش ها
برترین ها
درپوش سیلیکونی 6 عددی ظروف ۱۱۹/۰۰۰