webpaz logo
جستجو

سالاد سبز مخلوط ساده

مواد لازم :
کاهو : 250 گرم کلم : 175 گرم پیاز : یک عدد آب انگور : 1 ق غ هویج : 2عدد ریحان : یک ق چ پونه : یک ق چ ساقه کرفس : 1عدد نمک و فلفل : به میزان لازم روغن زیتون : 4 ق غ

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام به همه کدبانوهای با سلیقه

با دستور تهیه سالاد سبز مخلوط ساده در خدمتتون هستم.

بسته به اینکه کجا زندگی می کنید در هر زمان از سال سبزی ها مختلفی در دسترس تان است.

ترب سفید مزه تندی دارد که به سالاد تنوع و تازگی می بخشد. ممکن است داخل این گیاه شن و خاک وجود داشته باشد، بنابراین ان را خوب بشویید تا تمیز شود. بسته به اینکه چه سبزیجاتی تازه هستند، سبزیجات خورد شده ی متفاوتی را امتحان کنید. شاید بخواهید گوجه فرنگی های گیلاسی را نصف کنید، خیار را برش دهید. تکه های ترب قرمز، مقداری فلفل و شاید چند تکه سیب را با هم ترکیب کنید. می توانید در زمستان از سبزیجات کنسروی مانند زیتون و مغز ارتیشوی خوابانده شده در سس استفاده کنید.

ما در این دستور غذایی به دستگاه خشک کن سبزیجات نیاز پیدا خواهیم کرد. البته می توانید به جای ان از دستمال حوله ای استفاده کرد.

اشتباه رایجی که در خصوص انواع سالاد صورت می گیرد، ریختن بیش از اندازه سس روی ان هاست. فقط به اندازه ای سس روی سالاد بریزید که وقتی سالاد را هم می زنید، فقط سبزیجات اغشته به سس شود.

وقتی سالاد را هم می زنید سس باید به خوبی به خورد سالاد برود. می توانید با استفاده از انبر سالاد و یا چنگال و یا قاشق بزرگ برگ های سالاد را ترکیب کنید.


برگ های کاهو را داخل دیگ بزرگی قرار دهید، روی ان را اب سرد بریزید و قابلمه را پر از اب کنید تا شن و خاک ان شسته شود.

چندین بار اب دیگ را عوض کنید و کاهو ها را اب کشی کنید تا اب باقی مانده در ته دیگ شفاف شود.

کاهو ها را داخل ابکش بریزید و رویش اب سرد بگیرید و بعد اجازه دهید ابش تقریبا کشیده شود. برگ های رویی کاهو را باید جدا کرده باشید و مغز سفت کاهو را جدا کنید.

برگ های کاهو را داخل دستگاه خشک کن قرار دهید و یا روی دستمال حوله ای بچینید تا خشک شوند.


سبزیجات را یک روز قبل از استفاده بشویید و خشک کنید. ان ها را داخل کیسه های پلاستیکی بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

سالاد سبز مخلوط ساده

سالاد سبز مخلوط ساده


کلم را به اندازه ای که نیاز دارید جدا کنید. سپس داخل ابکش بریزید و بشویید و ابکشی کنید و کنار بگذارید تا اب اضافه اش کشیده شود. حالا پیاز را پوست کنید و ریز کنید. کرفس را بشویید و برگ هایش را جدا کنید و دور بریزید. ساقه کرفس را به اندازه های یک سانتی متری تقسیم کنید.

هویج را بشویید و پوستش را به کمک پوست کن سبزیجات بکنید و با طرف ریز رنده انرا رنده کنید. حالا پونه و ریحان را ساطوری خورد کنید.

 

سالاد سبز مخلوط ساده


حالا یک کاسه بردارید و پیاز های خورد شده و هویج های رنده شده و کرفس های برش خورده و کلم  را درون ان بریزید و هم بزنید. حالا کاهو ها را خورد کنید و به ان اضافه کنید و باز هم بزنید.


اب انگور را داخل کاسه کوچکی بریزید و ریحان و پونه ساطوری شده و نمک و فلفل به ان اضافه کنید و با چنگال خوب مخلوط کنید و حالا نوبت اضافه کردن روغن زیتون است.

روغن زیتون را وقتی به سالاد اضافه می کنید همزمان سالاد را هم بزنید. سپس سس را روی سالاد بریزید و دوباره مواد را هم بزنید تا همه ان ها به سس اغشته شوند.


این سالاد بسیار خوشمزه و مقوی خواهد بود  و به علت دارا بودن سبزیجات کم کالری و کالری منفی برای کسانی که به دنبال رژیم های کاهش وزن هستند بسیار مفید است. همچنین کسانی که دارای بیماری های قلبی می باشند می توانند این سالاد را با خیال راحت میل کنند چرا که سبزیجات سبز رنگ برای تقویت سیستم قلب بسیار مفید است.

شما عزیزان می توانید این سالاد را به عنوان پیش غذا میل کنید و یا در کنار زرشک پلو با مرغ و یا اکبرجوجه سرو کنید و میل نمایید. ترکیب سالاد سبز مخلوط ساده با این نوع غذاها بسیار عالی می باشد.

نوش جانتان شود.

 

سالاد سبز مخلوط ساده

آخرین آموزش ها
برترین ها
لیف سیلیکونی مخزن دار ۸۹/۰۰۰