webpaz logo
جستجو

سر گنجشکی

مواد لازم :
نمک و فلفل و زردچوبه : به مقدار لازم رب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذا خوری آب : به مقدار لازم پیاز : یک عدد سیب زمینی : یک عدد روغن : به مقدار لازم لیمو تازه : 2 عدد گوشت چرخ کرده : 200گرم

با سلام خدمت دوستان مهربان 

سر گنجشکی یک غذای سالم و ساده و سنتی می باشد که شما می توانید سریع تهیه کنید و اکثر مردم گوشت چرخ کرده دوست دارند بنابراین می تواند جایگزینی باشد برای عزیزانی که گوشت خورشتی دوست ندارند و مخصوصا خانم هایی که کم خونی دارند و حتما باید در وعده های غذایشان از گوشت استفاده بکنند. 


ابتدا پیاز را می شویم و خرد میکنیم و درون روغن سرخ می کنیم سپس زردچوبه می زنیم و رب را درون پیاز داغ تفت می دهیم و چند پیمانه آب میریزیم و زیر شعله را زیاد می کنیم .

سر گنجشکی


سپس سیب زمینی را پوست می گیریم و می شوییم و سپس خرد می کنیم و به آن اضافه می کنیم .

سر گنجشکی


سپس به گوشت نمک و فلفل و زرد چوبه اضافه می کنیم و ورز می دهیم و بعد به صورت گلوله های کوچک در می آوریم و جدا گانه در مایه تابه بدون روغن تفت می دهیم و بعد به غذا اضافه می کنیم دقت کنید خود گوشت روغن می اندازد برای همین نیازی به اضافه کردن روغن نیست.


بعد نمک و فلفل را به آب این غذا اضافه می کنیم و صبر می کنیم حدودا نیم ساعت تا 45 دقیقه که گذشت غذایمان حاضر میشود و می توانیم سرو کنیم  نکته اینکه : ما میتوانیم از سبزی های معطر مثل جعفری یا گشنیز و یا نعنا و یا حتی آویشن خشک شده در گوشت اضافه کنیم که کاملا دلخواه است و من اضافه نمیکنم و می شود این غذا را با پلو یا با نان مصرف کرد که چون حالت پیش غذا دارد بهتر است با نان مصرف شود و البته در کنارش (( پیاز و آب لیموی تازه )) می چسبد..... امیدوارم لذت برده باشید** نوش جان.

سر گنجشکی

آخرین آموزش ها
برترین ها
عسل ریز هانی پات ۹۹/۰۰۰