webpaz logo
جستجو

مرغ اسپایسی

مواد لازم :
مرغ : 3 تکه آب جوش : 4 پیمانه نمک،فلفل،زردچوبه : به میزان دلخواه فلفل قرمز : به میزان دلخواه پیاز : 1 عدد پودر سیر : به میزان دلخواه پودر سوخاری : 2 پیمانه تخم مرغ : 2 عدد روغن سرخ کردنی : 2 پیمانه ادویه کاری : به میزان دلخواه پودر پاپریکا : به میزان دلخواه سیب زمینی : 2 عدد آبلیمو : 1 قاشق غذاخوری


جهت تهیه ی این غذای سوخاری و لذیذ، ابتدا سه تکه مرغ را به خوبی شسته و داخل قابلمه ای به همراه چهار پیمانه آب جوش، نمک، فلفل، زردچوبه، ادویه کاری، کمی آبلیمو و یک عدد پیاز بزرگ روی شعله متوسط اجاق گاز، آب پز نمایید.

مرغ اسپایسی


پس از حدود 45  دقیقه الی یک ساعت بعد، مرغ های پخته شده را از قابلمه بیرون آورده، آبکش کرده و کناری گذاشته تا کمی خنک شوند.


داخل یک ظرف کمی گود، دو عدد تخم مرغ را شکسته و با استفاده از چنگال یا همزن به خوبی هم بزنید تا تخم مرغ ها به اصطلاح کف کنند.


داخل ظرف دیگری، دو پیمانه پودر سوخاری ریخته، به میزان دلخواه پودر سیر،  پودر پاپریکا و کمی ادویه کاری و نمک به آن اضافه نموده و به خوبی با پودر سوخاری مخلوط نمایید. (دقت نمایید میزان پودر پاپریکا کاملا بسته به ذائقه شما دارد که تا چه حد می خواهید مرغ ها تند شوند).

مرغ اسپایسی

مرغ اسپایسی


تکه های مرغ را ابتدا داخل ظرف حاوی تخم مرغ ها غلتانده تا تمام سطح آنرا با تخم مرغ پوشانده شود.

مرغ اسپایسی


سپس تکه های مرغ حاوی تخم مرغ را داخل پودر سوخاری به خوبی بغلتانید. این مرحله و مرحله قبل را برای هر تکه مرغ دو بار انجام دهید تا روی هر مرغ را لایه نسبتا ضخیمی از پودر سوخاری بپوشاند و مرغ ها لذیذتر و سوخاری تر شوند.


تکه های مرغ حاوی پودر سوخاری را حدود نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید.


داخل یک تابه ی نسبتا گود، مقداری مناسبی روغن سرخ کردنی ریخته و پس از داغ شدن تکه های مرغ را داخل آن انداخته و مرتبا مرغ ها را زیر و رو کنید تا تمام قسمت های مرغ به روغن آغشته و سوخاری شوند.


دو عدد سیب زمینی را به صورت خلالی خرد کرده، شسته و داخل روغن سرخ نمایید تا در کنار مرغ های اسپایسی خود سرو نمایید.

مرغ اسپایسی سوخاری شما آماده است... نوش جان.

مرغ اسپایسی

آخرین آموزش ها
برترین ها