webpaz logo
جستجو

قارچ استراگانف

مواد لازم :
قارچ : 400 گرم سیب زمینی : نیم کیلو پیاز : 1 عدد متوسط خامه : 1 استکان رب گوجه فرنگی : 1 قاشق چایخوری آبلیمو : 2 قاشق غذاخوری نمک و فلفل : به مقدار کافی آب گوشت : نصف استکان

درود بر همه شما هاراجی های عزیز!

استراگانف خوراکی روسی بوده که رکن اصلی آن گوشت و خامه است. گوشت آن می تواند گوشت گوساله یا گوشت مرغ باشد، اکنون با توجه به شرایط اقتصادیمان سعی بر این داریم که پروتئین های گیاهی را جایگزین پروتئین های حیوانی کنیم. بهترین گزینه گیاهی برای این خوراک، قارچ است. در این دستور غذایی نیاز به آب گوشت است اگر داشتید استفاده کنید و اگر نداشتید از قرص های عصاره استفاده نمایید. که برای این مقدار از استراگانف قارچ، نصف یک قرص عصاره کافیست.


400 گرم قارچ را دانه دانه زیر آب بشویید و با دستمال خشک کرده و کنار بگذارید. هیچ گاه قارچ ها را برای شستن در آب نریزید، زیرا آب زیادی جذب می کنند بهتر است قارچ ها را دانه دانه بشویید! قارچ ها را با یک چاقو تیز خرد کنید و کنار بگذارید. یک تابه تفلون را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید سپس قارچ های خرد شده را به تابه افزوده و با یک قاشقک چوبی قارچ را اندکی تفت بدهید اکنون 1 قاشق غذاخوری آبلیمو را به قارچ های خرد شده درون تابه اضافه کنید این کار باعث می شود تا آب قارچ ها بیرون بیاید و قارچ های خرد شده با آب و روغن درون تابه پخته شوند. پس از نرم و پخته شدن قارچ ها، زیر گاز را خاموش کنید و محتویات درون تابه را درون یک ظرف مناسب بریزید. 

قارچ استراگانفنیم کیلو سیب زمینی را پوست بگیرید، بشویید و خلالی خرد کنید. سیب زمینی های خلال شده را به مدت 30 دقیقه درون یک ظرف حاوی آب و نمک قرار دهید تا هم نیترات سیب زمینی ها شسته شود و هم بافت سیب زمینی ها نمکی شود. پس از نیم ساعت سیب زمینی ها را درون یک آبکش بریزید و یک آب بشویید و طوری قرار دهید تا آب اضافی آن ها خارج گردد.

یک تابه را روی حرارت قرار دهید و روغن اضافه کنید و مهلت دهید تا روغن کامل داغ شود سپس سیب زمینی ها را داخل تابه بریزید، بهتر است طی دو یا سه مرحله این کار را انجام دهید با هر بار ریختن سیب زمینی داخل تابه به مدت 1 دقیقه سیب زمینی را هم نزنید این کار باعث می شود تا سیب زمینی ها به تابه نچسبند و از طرفی به خوبی سرخ گردند. پس از سرخ کردن همه سیب زمینی های خلالی آن ها را داخل یک دستمال آشپزخانه تمیز بریزید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود. راه دیگر قرار دادن یک دستمال کاغذی کف یک بشقاب است و قرار دادن سیب زمینی ها بر روی آن. دستمال کاغذی روغن اضافی را به خود جذب می کند. 

قارچ استراگانف1 عدد پیاز متوسط را ریز خرد کنید سپس در تابه ایی حاوی مقداری روغن تفت بدهید تا نرم و طلایی شود؛ حرارت را کم کنید و 1 قاشق چایخوری رب گوجه فرنگی و مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید و تفت دهید تا خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود سپس نصف استکان آب گوشت (یا آب مرغ) را به پیاز بی افزایید. حالا نوبت به ریختن خامه است 1 استکان خامه را هم به مواد قبلی اضافه کنید و شروع کنید به همزدن همه مواد با هم.

دست آخر باید قارچ تفت داده شده را که در مرحله اول تهیه کرده بودید را به مواد تابه اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید. شعله گاز را خاموش کنید و 1 قاشق غذاخوری آبلیمو باقی مانده را هم به مواد بی افزایید. حالا  استراگانف قارچ ما آماده است کافی است آن را داخل یک دیس بکشید و دور آن را با سیب زمینی سرخ شده پر کنید. این خوراک را باید با نان و خیارشور یا سبزی میل کنید. نوش جان

قارچ استراگانف

یک راه دیگر برای خوشمزه تر شدن این خوراک این است که آن را با پاستا یا نودل می خورند. کافیست که پاستا را آبکش کنید ولی در مرحله آبکش باید بگذارید که کاملا پخته شوند چون مرحله دم انداختن پاستاها در این دستور آشپزی وجود ندارد. پاستا ها که در آبجوش کامل پخته شدند آن ها را آبکش کنید سپس داخل یک بشقاب بکشید و روی آن استراگانف قارچ بریزید و نوش جان کنید. 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تخمه خوری فانتزی ۴۹/۰۰۰