webpaz logo
جستجو

لیموناد توت فرنگی لیموناد گازدار با طعم توت فرنگی

لیموناد توت فرنگی

مواد لازم :
توت فرنگی 2 پیمانهشکر 1 پیمانهآب لیموی تازه 3/4 پیمانهآب گازدار 2-3 پیمانهبرگ نعنا برای تزیین

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۵ دقیقه

برای : ۳۴ نفر

تصویر

 

فصل، فصل توت فرنگی است و نوشیدنی‌های خنکی مثل لیموناد هم برای بر طرف کردن عطش و گرمای تابستان فوق‌العاده هستند. لیموناد توت فرنگی یک گزینه عالی برای تابستان است. البته برای روزه داران توصیه می‌شود این نوشیدنی و در کل، نوشیدنی‌های خیلی خنک را موقع افطار استفاده نکنند. اما بعد از افطار یا یکی دو ساعت بعد از آن یک لیموناد گازدار با طعم توت فرنگی حسابی می‌چسبد و در ضمن آب بدن شما را تأمین می‌کند. البته اگر به نوشدنی‌های گازدار علاقه ندارید می‌توانید لیموناد توت فرنگی را با آب خنک معمولی هم تهیه کنید.

 

تهیه لیموناد توت فرنگی فقط احتیاج به توت فرنگی، شکر و آبلیمو و آب دارد. اسموتی توت فرنگی در مخلوط کن آماده می‌شود. سپس با آب و آبلیمو مخلوط می‌شود. به همین سادگی لیموناد توت فرنگی آماده است که روی یخ ریخته شود. برگ نعنا هم که گل سر سبد اکثر نوشیدنی‌های تابستانی است می‌تواند برای تزیین استفاده شود. مخصوصاً اگر یک گلدان نعنای کوچک کنار آشپزخانه داشته باشید، می‌توانید یک شاخه کوچک از آن را جدا کنید و برای تزیین نوشیدنی یا هر غذایی از آن استفاده کنید. حتی می‌توانید با آن آب آشامیدنی را طعم‌دار کنید.

 

تصویر

 

طرز تهیه: توت فرنگی ها را بشویید و برگ آنها را جدا کنید. سپس آنها را خرد کنید و همراه با شکر داخل مخلوط کن بریزید. ۳۰ ثانیه مخلوط کن را روشن کنید تا مایع و یکدست شوند.

 

تصویر

 

مخلوط توت فرنگی و شکر را داخل یک پارچ دو لیتری بریزید. آب لیمو را با آن مخلوط کنید. ۲ پیمانه آب گاز دار اضافه کنید و نوشیدنی را بچشید. اگر مایل بودید شیرینی نوشیدنی کمتر باشد، کمی بیشتر آب گازدار اضافه کنید.

 

شربت آلبالو خانگی

عکس

 

حال لیوان‌هایتان را برای سرو آماده کنید. داخل لیوان‌ها یخ بریزید و پس از پر کردن هر لیوان آن را با برگ نعنا تزیین کنید. لیموناد توت فرنگی را خنک سرو کنید.

 

عکس

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰