webpaz logo
جستجو

مرغ شکم پر

مواد لازم :
مرغ کم چربی پاک شده : 1 عدد(1.5 کیلوگرم) کره : 100 گرم جگر مرغ : 250 گرم سبزی معطر : 250گرم پیاز سرخ کرده : 2 قاشق غذاخوری برنج یا ماکارونی ریز : 75 گرم آبلیمو : 2 تا 3 قاشق سوپخوری هویج رنده شده : 2 تا 3 قاشق سوپخوری شکر : 1 قاشق سوپخوری قارچ : 250 گرم نمک و فلفل : به مقدار لازم روغن مایع : 100 گرم


ابتدا مواد داخل شکم مرغ را تهیه می کنیم: سبزی های معطر که شامل نعناع، ترخان، ریحان و جعفری می شود را شسته و می گذاریم آب آن کاملا برود سپس سبزی ها را کاملا ریز خرد کرده به همراه 100 گرم کره تفت می دهیم تا آب آن ها کشیده شود.

مرغ شکم پر

بعد جگر مرغ خرد شده را به سبزی ها اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا خون آبه آن کاملا گرفته شود، سپس پیاز سرخ کرده را اضافه کرده و همه مواد را باهم مخلوط می کنیم و تابه را از روی گاز برمیداریم. در تابه ایی دیگر هویج رنده شده را سرخ کرده و در آخر قارچ خرد شده را اضافه می کنیم و می گذاریم تا هویج و قارچ با آب قارچ کاملا نرم و پخته شوند، سپس شکر(در صورت تمایل)، آبلیمو و قدری نمک و فلفل را به آن افزوده سپس این مواد را به مایه جگر قبل اضافه می کنیم.

مرغ شکم پر


برنج یا ماکارونی را آبکش می کنیم (به طوری که برنج یا ماکارونی کاملا نرم شده باشد) سپس برنج یا ماکارونی نرم و آبکش شده را به مواد قبلی اضافه کرده و بهم می زنیم تا همه مواد باهم مخلوط شوند.(توجه داشته باشید که چاشنی مایه درون شکم مرغ باید ترش و شیرین باشد)


مرغ را به دقت تمیز کرده، چربی های داخل شکمش را بیرون می آوریم و می شوییم و خشک می کنیم. کمی نمک و فلفل درون شکم مرغ میمالیم و شکم مرغ را با مایه آماده کرده از قبل پر می کنیم و در آخر شکم مرغ را میدوزیم.

مرغ شکم پر


روغن مایع را در قابلمه ایی که گنجایش مرغ را داشته باشد می ریزیم و میگذاریم تا داغ شود سپس مرغ را درون قابلمه قرار می دهیم و اندکی آن را جا به جا می کنیم تا تهاراجقسمت های آن طلایی شود سپس یک لیوان آب و 2 قاشق غذاخوری پیازداغ(درصورت تمایل دو حبه سیر رنده شده) به قابلمه حاوی مرغ اضافه می کنیم و میگذاریم مرغ کاملا بپزد. پس از آنکه مرغ کاملا پخت و آن را از قابلمه بیرون آوردید می توانید از نصف لیوان آب مرغ باقی مانده در قابلمه سس درست کنید مقداری رب گوجه را سرخ کنید و با کمی نمک و ادویه و زردچوبه به آب مرغ بیفزایید و بگذارید کمی بجوشد سپس این سس را روی تهاراجقسمت های مرغ بمالید. اطراف مرغ را با هویج پخته و لوبیای سبز تزیین کنید. نوش جان 

 مرغ شکم پر

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰