webpaz logo
جستجو

دلمه فلفل

دلمه فلفل انواع مختلفی داره. حتما با دلمه فلفل با مرغ و گوشت که قبلا آموزش دادیم آشنا هستید. معمولا این نوع دلمه ها با سس گوجه تهیه میشن. ولی این بار میخوایم نوع دیگه ای رو بهتون معرفی کنیم، یعنی دلمه فلفل با سس خامه که با خامه ترش تهیه میشه. به جای خامه ترش میتونید از ماست هم استفاده کنید.

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده 300 گرمفلفل دلمه ای 6 عددبرنج 1 پیمانهتره فرنگی 1 عددخامه ترش 1 پیمانهسیر 2 حبهشوید 2 قاشق غذاخورینمک و فلفل سیاه مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۰ دقیقه

زمان کل : ۷۵ دقیقه

برای : ۳ نفر

تصویر دلمه فلفل سس خامه

 

طرز تهیه دلمه فلفل با سس خامه ای

 

برنج را با آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و پس از اینکه جوشید و کمی نرم شد با آب سرد ابکشی کنید سپس گوشت چرخ کرده ، نمک و فلفل را به برنج آبکشی شده اضافه و خوب مخلوط کنید.

 

عکس

 

فلفل را بشویید و قسمت بالای آن را جدا کنید ، داخل فلفل را تمیز کنید و با مخلوط گوشت و برنج داخل آن را پر کنید سپس بخشی که جدا کرده اید را به عنوان در مجدد روی فلفل دلمه ای قرار دهید ( همه فلفل ها را به همین صورت آماده کنید ).

 

عکس

 

تره فرنگی را تمیز کنید و بشویید ، بخش سفید رنگ تره فرنگی را به صورت رشته ای خرد کنید و با 2 حبه سیر و مقداری روغن داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، تفت دهید تا نرم شود سپس شوید را به آن اضافه و مخلوط کنید.

 

عکس

 

پس از اضافه کردن شوید کمی تفت دهید سپس خامه ترش را به تره فرنگی تفت خورده اضافه کنید ، با حرارت ملایم 5 دقیقه بگذارید سس آرام بجوشد سپس از روی حرارت بردارید.

فلفل شکم پر

 

عکس

 

داخل قابلمه 1 لیوان آب بریزید ، دلمه ها را داخل قابلمه بگذارید و سس تره فرنگی خامه ای را روی دلمه ها بریزید و خوب پخش کنید تا روی دلمه ها کامل پوشانده شود سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و 45 دقیقه بگذارید دلمه ها بپزند.

 

نکته های تهیه دلمه فلفل با سس خامه ای:

میتوانید به جای تره فرنگی از پیاز یا پیازچه هم استفاده کنید.

دقت کنید که بسته به اندازه فلفل ها مقدار مواد میتواند کمتر یا بیشتر شود.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها