webpaz logo
جستجو

سالاد تن ماهی و برنج

مواد لازم :
برنج : خام 600 گرم تن ماهی : 500 گرم نخود فرنگی : 100 گرم فلفل قرمز : تند 2 عدد گوجه فرنگی : 4 عدد پیازچه : 4 عدد جعفری : به مقدار دلخواه روغن زیتون : به مقدار دلخواه سس مایونز : 3 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش : 2 عدد زیتون : به میزان لازم نمک و فلفل : به میزان لازم

سالاد تن ماهی و برنج بسیار خوش طعم و رنگارنگ است و به عنوان یک وعده غذایی میتواند سرو شود. برنج موجود در سالاد کاملاً سیرکننده است و کاملا با ذائقه ی ایرانی ها هماهنگ است. این سالاد می تواند همراه با غذاهای دیگر برای تنوع بیشتر در سفره استفاده شود. همچنین گزینه ی مناسبی برای وارد کردن سبزیجات و ماهی به رژیم غذایی افراد است.

برنج را از قبل بپزید و در یخچال بگذارید تا خنک شود. سپس آن را در یک کاسه بزرگ بریزید و با استفاده از یک چنگال دانه های چسبیده به هم را از هم جدا کنید. تن ماهی را به برنج اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد از آن نخود فرنگی، فلفل، گوجه، پیازچه، جعفری و زیتون را اضافه کنید البته استفاده از زیتون اختیاری است.

حالا زمان تهیه سس مخصوص سالاد است. در ظرف جداگانه ای، سس مایونز، آبلیمو و روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و با نمک و فلفل یا هر ادویه دیگری بسته به ذائقه تان آن را طعم دار کنید. سس تهیه شده را به بقیه مواد اضافه کنید و کاملاً با آنها مخلوط نمایید.

سالاد تن ماهی بسیار خوشمزه ی شما آماده است. این سالاد را میتوانید نهایتاً تا سه روز در یخچال نگهداری کنید و هر زمان که گرسنه بودید چند قاشق از آن را نوش جان کنید.

سالاد تن ماهی با برنج

آخرین آموزش ها
برترین ها
آبمیوه گیر دستی طرح آبپاش ۴۹/۰۰۰