webpaz logo
جستجو

پنکیک سبزیجات

مواد لازم :
پیازچه : 150 گرم کدو خورشتی : 80 گرم سیب زمینی : 1 عدد کوچک پیاز : 1 عدد کوچک هویج : 1 عدد کوچک قارچ : 2 عدد آرد : 3/4 پیمانه آب : 3/4 پیمانه نمک : به مقدار لازم فلفل سبز تند : 1 عدد تره فرنگی : 80 گرم روغن سرخ کردنی : 3 قاشق غذا خوری سس سویا : 2 قاشق غذا خوری سرکه : 2 قاشق چایخوری کنجد : 1/2 قاشق چایخوری

به نام خدا

سلام به هاراجی های خوش رو ... و کد بانو ...

 

ابتدا پیازچه را پاک می کنیم و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم و می گذاریم 20 دقیقه خیس بخورد سپس آن را تمیز شسته و در داخل آبکشی ریخته تا آب اضافی آن گرفته شود بعد روی تخته آشپز خانه آن را خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


 کدو خورشتی را تمیز شسته و آن را پوست گرفته و سپس آن را خلالی خرد کرده و آماده در ظرف مناسبی می ریزیم.


هویج را شسته و بعد پوست می گیریم سپس آن را خلالی خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


سیب زمینی را پوست می گیریم و آن را خلالی خرد کرده و در آبکشی می ریزیم و زیر شیر آب شسته تا لیز آن گرفته شود بعد در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


پیاز را پوست گرفته و تمیز شسته و آن را خلالی خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


قارچ را هم تمیز شسته و آن را خلالی ورقه ای خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد آماده در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


فلفل سبز تند را تمیز شسته و آن را به صورت حلقه ای خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


تره فرنگی را پاک می کنیم بعد آن را خرد کرده و در داخل ظرف پر از آبی به مدت 20 دقیقه می ریزیم تا خیس بخورد بعد تمیز شسته و در داخل آبکشی ریخته تا آب اضافی آن گرفته شود.


در داخل ظرف نسبتا بزرگ و مناسبی مواد خلالی خرد شده از جمله هویج و کدو خورشتی و پیاز و فلفل سبز تند و سیب زمینی و تره فرنگی را می ریزیم و با قاشق مواد را زیر و رو می کنیم تا با هم مخلوط شوند.

پنکیک سبزیجات

 

 بعد در ادامه آرد الک شده و آب و هم چنین مقداری نمک پاشیده و مجددا مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا با هم مخلوط شوند.


حال در ادامه روغن سرخ کردنی را در تابه مناسبی می ریزیم ( اگر می خواهید فقط یک پنکیک بزرگ سبزیجات درست کنید تابه را بزرگ انتخاب کنید ولی اگر چند پنکیک کوچک می خواهید درست کنید از تابه کوچک تری استفاده کنید که زمان بیشتری نیاز است ).

بعد تابه می چرخانیم تا روغن در همه جای تابه را چرب کند سپس روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی که کاملا روغن و تابه داغ شدند مواد مخلوطی سبزیجات خرد شده را می ریزیم و بعد روی آن ها قارچ خرد شده را اضافه می کنیم.

 

 تقریبا بعد از 5 الی 6 دقیقه طرف اول پنکیک سبزیجات سرخ شده می توانید آن را بر عکس کنید تا طرف دیگر هم برشته شود فقط هنگام بر گرداندن پنکیک دو قاشق غذا خوری دیگر روغن سرخ کردنی در کف تابه بریزید.

حدودا 5 دقیقه دیگر طول می کشد تا طرف دوم پنکیک سبزیجات سرخ و برشته شود.

اگر مایل بودید و لازم بود پنکیک سبزیجات را مجددا بر گردانید تا طرف اول کمی بهتر سرخ شود.

 

حال نوبت به درست کردن سس مخصوص پنکیک سبزیجات هست برای این کار ابتدا...

سس سویا را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم بعد سرکه و کنجد و مقداری نمک را اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا مواد با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند.

پنکیک سبزیجات

 حال پنکیک سبزیجات با سس مخصوص آماده هست آن را در ظرف گذاشته بعد آن را با نان تازه همراه خانواده محترم در یک وعده غذایی و یا میان وعده میل کنید.

نوش ... جان ...

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
لیف سیلیکونی مخزن دار ۸۹/۰۰۰