webpaz logo
جستجو

پای سبزیجات

 

مواد لازم :

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

عکس چیکن تیکا گرام ماسالا هندی

عکس

 

پای اسفناج و پنیر

 

اسفناج 1 کیلوگرم  .  پیازچه 5 عدد  .  تخم مرغ 2 عدد  .  خامه 3 قاشق غذاخوری

پنیر پارمزان یا پنیر پیتزا  مقدار لازم  .  خمیر پای مقدار لازم  .  نمک و فلفل مقدار لازم

 

عکس

 

طرز تهیه : اسفناج را تمیز کنید و بشویید سپس اسفناج را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا نرم شود ( اسفناج آب میندازد و نیازی به افزودن آب نیست ) ، پس از تمام شدن آب اسفناج کمی آن را تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

 

پیازچه ها را خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شوند سپس داخل کاسه ای بریزید و با اسفناج های پخته ، 2 عدد تخم مرغ ، خامه ، نمک و فلفل مخلوط کنید.

 

عکس

 

خمیر پای را دو قسمت کنید ، داخل قالب کاغذ روغنی بیندازید سپس 1 قسمت از خمیر را با وردنه نازک پهن کنید و ته قالب قرار دهید.

 

مخلوط اسفناجی را که آماده کرده اید داخل قالب و روی خمیر بریزید سپس مقداری پنیر پارمزان یا پنیر پیتزای رنده شده روی اسفناج ها بریزید و با چنگال کمی مخلوط کنید.

 

تصویر

 

قسمت دوم خمیر را پهن کنید و نوارهای یکسانی از خمیر ببرید و روی اسفناج ها را با خمیر بافت بزنید ؛ پس از اتمام کار روی خمیرها را با زرده تخم مرغ یا کره آب شده برس بکشید و کمی پنیر ریز رنده شده روی آن بپاشید.

 

ظرف پای را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 30 40 دقیقه قرار دهید تا روی خمیر طلایی شود سپس از فر خارج کنید و برش بزنید و بهمراه ماست خامه ای و سرو کنید.

طرز تهیه پای مرنگ لیمو

 

آخرین آموزش ها
برترین ها