webpaz logo
جستجو

سبزی پلو با ماهی

مواد لازم :
زرشک : به مقدار لازم ماهی قزل الا : 1 عدد بزرگ لیموترش تازه : 4 عدد نمک و فلفل : به مقدار لازم سبزی جعفری و گشنیز و شوید : به مقدار لازم برنج : 4 پیمانه اب : به مقدار لازم


ابتدا در مرحله اول یک عدد ماهی بزرگ را از وسط نصف می کنیم و سپس در لیمو ترش تازه و سبزی های ماهی که شامل گشنیز و جعفری و شوید و زرشک  هستش به همراه نمک و فلفل می غلتانیم تا حسابی مزه دار شود و طعم و خوشمزگی فراوان بگیرد و بوی ماهی را ندهد و حدود نیم الی یک ساعتی کنار می گذاریم تا کاملا مزه دار شود .

 سبزی پلو


در این مرحله مقداری اب را داخل قابلمه می گذاریم و سپس روی حرارت اجاق گاز قرار می دهیم تا به جوش ایددر همین حین چهار پیمانه برنج را خیس می کنیم با مقداری نمک و کنار می گذاریم تا اب قابلمه به جوش اید .

 سبزی پلو


سپس در ادامه در این مرحله بعد از اینکه ماهی ها مزه دار دار شدند ان ها را داخل یک تابه قرار می دهیم قبل ازان داخل تابه را با مقداری روغن چرب می کنیم و بعد ماهی را داخل تابه ریخته و روی حرارت اجاق گاز یا داخل فر قرار می دهیم تا اماده شود .

سپس وقتی اب برنج جوشید برنج را داخل ان می ریزیم و بعد از حدود بیست دقیقه وقتی برنج قد کشید ان را ابکش می کنیم و دم می کنیم .

سبزی پلو


در مرحله اخر برنج را داخل قابلمه می ریزیم و اماده می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا پخته شود و به همراه ماهی پخته شده میل می کنیم و نووووش جاااااان

سبزی پلو

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب میوه گیری دستی مرکبات ۱۹/۰۰۰