webpaz logo
جستجو

سبزی پلو با ماهی

مواد لازم :
ماهی : 2 عدد پیاز : 2 عدد آبلیمو : 2 قاشق غذاخوری نمک و فلفل : به مقدار لازم پودر سیر : به مقدار لازم زعفران : به مقدار لازم برنج : 4 پیمانه شوید : به مقدار لازم آب : به مقدار لازم روغن : به مقدار لازم زعفران دمکرده : به مقدار لازم

سبزی پلو با ماهی یک غذای بسیار خوشمزه و باب میل همه ایرانی ها میباشد. همه مواد مورد استفاده هر یک دارای فواید زیادی میباشند مخصوصا ماهی و شوید که برای بدن مفید هستند. حال به سراغ طرز پخت این غذای خوشمزه میرویم.


ابتدا در مرحله اول داخل قابلمه به اندازه نصف آب ریخته و میگزاریم تا بجوشد و سپس برنجی که از قبل خیس شده را شسته و داخل قابلمه میریزیم تا بجوشد و وقتی برنج نرم شد برنج را آبکش کرده و شوید را کمی تفت داده و روی برنج ریخته و مخلوط میکنیم. سپس داخل قابلمه مقداری روغن ریخته و نان یا سیب زمینی را اضافه میکنیم و برنج را روی آن میریزیم و یک قاشق غذاخوری روغن روی برنج میریزیم و اجازه میدهیم تا دم بکشد.


حالا باید ماهی ها را تمیز کنیم و بشوریم و استخوان هایش را جدا کنیم.

سبزی پلو با ماهی


پیازها را رنده میکنیم یا بصورت ریز خرد میکنیم و نمک و فلفل و پودر سیر و آبلیمو و زعفران را اضافه و مخلوط میکنیم و ماهی ها را 45 دقیقه داخل این مواد گذاشته و مخلوط میکنیم تا موادمان به خورد ماهی برود.


داخل ماهیتابه مقداری روغن داغ میکنیم و ماهی ها را داخلش میگزاریم تا سرخ شود. هر دو طرف ماهی را باید سرخ کنیم.

سبزی پلو با ماهی

سبزی پلو را داخل یک دیس یا ظرف مورد نظر ریخته و ماهی را روی آن میگذاریم و میتوانیم با هر ماده دلخواهی تزئین کنیم. نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰