webpaz logo
جستجو

سالاد سبزیجات

مواد لازم :
کلم سفید : 1عدد پیاز قرمز : 1عدد تربچه : 2عدد گشنیز : 50گرم ماست خامه ای : 4 ق غ فلفل قلمی : 2 عدد نمک و فلفل : به میزان لازم روغن زیتون : به میزان لازم نعنا : دو شاخه لیمو ترش : 1عدد

به نام خالق زیبایی ها

سلام خدمت تمام همراهان عزیز هاراجی

با دستور اشپزی سالاد سبزیجات در خدمت شما هاراجی های عزیز هستم. این سالاد سبزیجات من به طور کلی با کلم و گشنیز درست می شود و دستور بسیار بسیار اسان و راحتی دارد. در واقع این سالاد از کلم ریز شده و یا رنده شده به صورت خام درست می شود. شما می توانید این کلم ها را داخل ظرف هایی دربسته که هوا به داخل ان کشیده نمی شود به مدت سه هفته داخل یخچال نگه داری کنید. البته شما با توجه به سلیقه و زمانی که در اختیار دارید می توانید به طور ترکیبی از کلم سفید و قرمز استفاده کنید و زیبایی سالادتان را دوچندان کنید. بیشتر سالاد های سبزیجات حتما باید در کنارشان یک سس سفید باشد. این سس ها از سس مایونز و یا ماست خامه ای و پر چرب تهیه می شوند. اگر سس را ترش دوست دارید می توانید به ان سرکه و یا اب لیمو ترش تازه اضافه کنید.

سالاد ها غذایی فرعی محسوب می شوند و در کنار زرشک پلو با مرغ و انواع غذا های گوشتی حسابی می چسبد و ترکیب عالی می شود. البته کسانی که رژیم هستند می توانند برای سس فقط از ماست کم چرب و اب لیمو استفاده کنند و این سالاد را به عنوان غذای اصلی شان میل کنند. به خاطر فیبر بالا خاصیت سیر کنندگی زیادی دارد. شما کدبانو های عزیز می توانید این سالاد را با روش های دیگری نیز درست کنید و به ان مواد دیگری که دوست دارید هم اضافه کنید و سالادتان را خاص تر کنید مثلا به ان هویج خورد شده و پنیر پارمزان رنده شده و انواع میوه تکه ای اضافه کنید. سعی کنید برای زیبایی بیشتر تمام مواد سالادتان را شبیه به هم خورد کنید. سا همه ان ها را خلالی برش بزنید و یا همه ان ها را تکه خورد کنید و یا حتی رنده کنید. برخی از افراد که مزه شیرین غذا را دوست دارند می توانند به سالادشان کشمش اضافه کنند.

سالاد هایی که ترکیب اصلی ان کلم سفید است مورد علاقه ایرانیان می باشد و بسیار هم پر طرفدار است. این سالاد با تزیینات زیبایش یکی از سالاد های شیک و مجلسی به شمار می اید که افراد در مراسم هایشان از ان استفاده می کنند. این سالاد ها مختص به فصل تابستان است و نوعی سالاد فصل نیز محسوب می شود.


ته کلم را جدا کنید و بعد داخل اب قرار دهید تا رویش تمیز شود. بعد ان را خشک می کنیم و با رنده مخصوص سبزیجات ان را رنده می کنیم. کلم های رنده شده را داخل ظرفی ریخته و اب سرد داخلش می ریزیم و حدود پنج دقیقه زمان می دهیم تا به خوبی تمیز شوند. کلم ها را اب کش می کنیم تا خشک شوند.


گشنیز و نعنای تازه را تمیز می کنیم و اشغال هایش را جدا می کنیم. در این سالاد فقط به برگ های سبزیجات نیاز داریم پس ساقه های سبزی را جدا می کنیم. سبزیجات را تمیز می شوییم تا گل ان پاک شود. ان ها را داخل صافی قرار می دهیم تا اب ان ها برود و خشک شود. وقتی سبزی ها خشک شد ان ها را ریز خورد می کنیم و داخل ظرف شیشه ای بزرگی می ریزیم. کلم های خشک شده را به سبزیجات اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

پیاز قرمز را پوست می کنیم و می شوییم و خلالی نازک خورد می کنیم و به مواد سالاد اضافه می کنیم. فلفل قلمی را می شوییم و به صورت حلقه ای برش می زنیم و به مابقی مواد می افزاییم. دو عدد تربچه را می شوییم و به صورت خلالی خورد می کنیم و ان را هم به سالاد اضافه می کنیم.

سس سالاد را درست می کنیم. مقداری ماست چرب را به سالاد اضافه کرده و بعد هم نمک و فلفل سیاه و روغن زیتون را اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا تمام مواد با هم ترکیب شوند. یک عدد لیمو ترش تازه را از وسط قاچ می کنیم و اب ان را می گیریم و دانه هایش را جدا می کنیم. اب لیمو را به سالاد اضافه می کنیم و هم می زنیم و بعد هم سرو می کنیم.

سالاد سبزیجات

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰