webpaz logo
جستجو

کوکی هندوانه

مواد لازم :
کره : 113گرم شکر : 65گرم آرد گندم : 150گرم رنگ خوراکی سبز : به میزان لازم رنگ خوراکی قرمز : به میزان لازم شکلات چیپسی : به میزان لازم نمک : نوک ق چ وانیل : نوک ق چ تخم مرغ : 1عدد

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام و صد سلام به همه هاراجی های عزیز و پر مهر

امیدوارم حالتون خوب باشه و حسابی پر انرژی باشید. امروز تصمیم دارم یه کوکی خیلی جذاب و خوشمزه اما در عین حال راحت رو بهتون اموزش بدم و با هم درست کنیم.

کوکی هندوانه ای. کوکی هندوانه ای بیسکوییتی عالی و خوشمزه و دارای ظاهر جذاب و شیک برای تزیین میز و یا سفره شب یلدا است. شما عزیزان می تونید این کوکی های زیبا رو درست کنید و به میزتان زیبایی دوچندان دهید. این کوکی ها به سرعت جایگاه خود را میان مردم باز کرده و طرفداران زیادی را بین مردم دارد. با من همراه باشید تا این کوکی جذاب و خوشمزه رو درست کنیم.


در ابتدا کره را داخل ظرفی قرار دهید و بگذارید در محیط اتاق بماند تا کمی نرم شود. حالا کاسه ای برداشته و شکر را داخل ان بریزید و بعد کره را به ان اضافه کنید. با کمک انگشتانتان، کره و شکر را با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا شکر کاملا به کره اغشته شود. حالا تخم مرغی را بردارید و سفیده و زرده ان را از هم جدا کنید. زرده تخم مرغ را با چنگال کمی بزنید تا از حالت لختی دربیاید. بعد زرده را به کاسه حاوی شکر و کره اضافه کرده و بعد با کمک همزن مفتولی ان را هم می زنیم تا خوب با هم مخلوط شوند.


حالا ارد را به کمک الک سه بار الک می کنیم تا هوا از بین ذرات ان عبور کند. ارد را قاشق قاشق به محتویات داخل کاسه اضافه کرده و با دقت هم می زنیم. حواستان باشد که در مخلوطتان نباید اثری از ارد گلوله باشد. ارد باید به خوبی در ترکیبتان پخش شده باشد. نمک و وانیل را نیز اضافه کرده و هم می زنیم. شما باید در نهایت خمیری نرم و لطیف داشته باشید.


میزان سنگینی آرد ها با هم متفاوت است مراقب باشید به مقدار زیادی ارد نریزید تا خمیرتان سفت و بی کیفیت شود.

کوکی هندوانه


حال سطح میز کار را ارد پاشی کنید و خمیر را روی ان بگذارید. به کمک چاقویی تیز و چرب، خمیر را به دو نیم تقسیم کنید. یکی از خمیر ها را کنار بگذارید و رویش را با پارچه ای تمیز بپوشانید تا خشک نشود. حالا نیمه دیگر را کمی بازش کنید. با قطره چکان و یا خلال دندان دو قطه رنگ خوراکی قرمز را بردارید و روی خمیر بریزید. این نکته را دقت کنید که از بین رنگ های خوراکی، رنگ خوراکی ژله ای مرغوب ترین نوع ان است. حالا خمیر را ورز دهید تا رنگ در تمام خمیر پخش شود. رنگ قرمز ان باید شبیه به قرمزی رنگ هندوانه باشد. حالا نایلونی را باز کنید و خمیر را روی ان قرار داده  به کمک دست و نایلون خمیر را لوله ای شکل و یا رولی کنید. همان نایلون را دورش بپیچید تا خمیر خشک نشود و لطیف بماند.

کوکی هندوانه


حالا ان خمیری که کنار گذاشته بودیم را برمیداریم و دوباره ان را از وسط به دو نیم تقسیم می کنیم. یکی از خمیر ها را داخل نایلون قرار داده و کنار بگذارید.

دوباره دو قطره رنگ خوراکی سبز را روی خمیر بریزید و خوب ورز دهید تا رنگ سبز در تمام سطح خمیر پخش شود. حالا وردنه را چرب کنید و به کمک ان خمیر سبز رنگ را پهن کنید. حواستان باشد که زیاد نازک نشود تا هنگام رول کردن بشکند و ترک بخورد. روی خمیر را نایلون بگذارید تا خشک نشود.


حالا خمیر بی رنگ را برداشته و با کمک وردنه چرب ان را نیز هم قطر خمیر سبز، پهن کنید.حالا خمیر قرمز را داخل خمیر بی رنگ قرار دهید و با دقت ان را دور خمیر قرمز بپیچید. حالا ان رول را روی خمیر سبز گذاشته و دوباره ان را رول کنید. شما باید یک رول سه لایه داشته باشید. به کمک چاقو خمیر های اضافه لبه ها را بچینید و کمی صبر کنید تا خمیر ها به هم بچسبند بعد این رول را داخل شکر قلت دهید. به کمک چاقویی تیز و چرب این رول را برش بزنید و رویش شکلات چیپسی بگذارید.

کوکی هندوانه

کوکی هندوانه

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب میوه گیری دستی مرکبات ۱۹/۰۰۰