webpaz logo
جستجو

شیرینی هندوانه ای شکل

مواد لازم :
شکر : 135 گرم کره : 110 گرم ارد : 150 گرم تخم مرغ : 1 عدد وانیل : 1 قاشق چایخوری نمک : 1/4 قاشق چایخوری رنگ خوراکی : مقدار کافی رنگ خوراکی سبز : مقدار کافی چیپس شکلات : مقدار کافی شکر : 65 گرم

حالا که شب یلدا خیلی نزدیک شده بهترین زمان است که شیرینی ها و تزیینات شب یلدا را به صورت خانگی با هزینه ای کم انجام دهیم و یک جشن شب یلدای عالی و زیبا ایجاد کنیم. مخصوصا اینکه تهیه شیرینی هندوانه ای شکل برای شب یلدا برخلاف ظاهر زیبا و ظاهرا پیچیده ای که دارد ، بسیار راحت و اسان است و در زمان اندک انجام می شود.

در این مطلب طرز تهیه شیرینی هندوانه ای شکل برای شب یلدا را که از ترکیب خمیر شیرینی ساده با رنگ خوراکی قرمز و سبز درست می شود را برایتان می نویسم تا ان را به راحتی در منزل تهیه کرده و میز شب یلدای خود را با ان تزیین کنید.


ابتدا و برای شروع داخل یک ظرف گود 110 گرم کره شل شده در دمای محیط و 65 گرم شکر را می ریزیم و با همزن انها را خوب مخلوط می کنیم تا حالت کرمی شکل شود و شکر بخوبی در کره قاطی شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 عدد تخم مرغ را شکسته و ان را  همراه با 1 قاشق چایخوری وانیل و 1/4 قاشق چایخوری نمک به ظرف شکر و کره مخلوط شده در مرحله قبل اضافه می کنیم و انها را خوب با همزن مخلوط می کنیم.


سپس در ادامه در این مرحله 150 گرم ارد را 2 با ر الک می کنیم تا سبک شود و ان را کم کم به مواد داخل ظرف در مرحله قبل اضافه می کنیم و ان را خوب هم می زنیم تا ارد کاملا در مواد قاطی شود و یکدست شود. اکنون خمیر شیرینی ما اماده است.

 شیرینی هندوانه ای شکل


سپس در ادامه در این مرحله ، خمیر را دو نیمه مساوی تقسیم می کنیم و نصف ان را با کمی رنگ خوراکی قرمز قاطی می کنیم و ورز می دهیم تا رنگ خمیر صورتی شود.


سپس در ادامه در این مرحله خمیر صورتی شده را به شکل استوانه ای و رول شده به طول تقریبی 10 سانتی متر و قطر 5 سانتی متر در اورده و روی ان سلفون می کشیم و ان را نیم ساعت در یخچال استراحت می دهیم.

 شیرینی هندوانه ای شکل


سپس در ادامه در این مرحله ، نصفه دیگر خمیر را دو قسمت می کنیم .یک قسمت خمیر را داخل کیسه فریزر گذاشته و ان را در یخچال قرار می دهیم و قسمت دیگر خمیر را رنگ خوراکی سبز می زنیم و ان را با خمیر ورز می دهیم و خمیر سبز رنگ را با وردنه صاف کرده و ان در کیسه پلاستیکی قرارداده و در یخچال برای نیم ساعت استراحت می دهیم.


سپس در ادامه در این مرحله ، خمیر بی رنگ بعد نیم ساعت از یخچال در آورده و ان را با وردنه صاف و پهن می کنیم و ان را دور خمیر صورتی رنگ رول می کنیم و می پیچیم.سپس خمیر سبز  رنگ را نیز با وردنه باز می کنیم و ان را دور خمیر سفید رول می کنیم. یعنی سه لایه خمیر به ترتیب از داخل به خارج به رنگهای صورتی و سفید و سبز که رول شده اند ، داریم و روی انها را  سلفون کشیده و برای مدت 2 ساعت در یخچال استراحت می دهیم.

 شیرینی هندوانه ای شکل


سپس در ادامه در این مرحله ، بعد از 2 ساعت رول شیرینی را از یخچال بیرون می اوریم و ان را با چاقو تیز می بریم و سپس رولها را با چیپس شکلات

که ار ان بعنوان دانه هندوانه استفاده کرده ایم ، تزیین می کنیم و در کف یک قالب کاغذ روغنی گذاشته و قالب را در فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از 20 دقیقه قبل گرم شده بود برای مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ما بپزد.


سپس در ادامه در این مرحله وقتی شیرینی پخت ، قالب را از فر بیرون می اوریم و بعد از سرد شدن کوکی ها را از قالب بیرون اورده و با چاقو ان را از وسط نصف می کنیم تا شکل نصف هندوانه برش خورده شود. اکنون شیرینی هندوانه ای شکل ما اماده است ان را در ظرف مناسب چیده و میز شب یلدا خود را به راحتی با تهیه این شیرینی زیبا می کنیم.نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰