webpaz logo
جستجو

کیک زبرا

مواد لازم :
بکینگ پودر : 1 قاشق غذاخوری ماست : 1 لیوان وانیل : 1 قاشق چایخوری روغن : نصف لیوان ارد : 2 لیوان شکر : 1 لیوان تخم مرغ : 4 عدد پودر کاکائو : 3 قاشق غذاخوری

از کیک های زیبا و خوشمزه که به راحتی حتی بدون فر و در قابلمه نیز قابل تهیه کردن است، کیک راه راه یا زبرا کیک است. این کیک ظاهری بسیار زیبا داشته و مزه ان عالی است و برخلاف زیبایی ظاهری ان طرز تهیه راحتی و اسانی دارد. این کیک برای صبحانه و یا عصرانه می تواند استفاده شود.

در زیر طرز تهیه این کیک خوشمزه را برایتان می نویسم. امیدوارم این کیک را تهیه کنید و همراه خانواده بعنوان دسر و عصرانه همراه با چای یا قهوه نوش جان کنید.


ابتدا و در شروع برای تهیه کیک زبرا، 4 عدد تخم مرغ را درون یک کاسه می شکنیم و به ان ا لیوان شکر و 1 قاشق چایخوری وانیل اضافه می کنیم و مواد را خوب با همزن برقی مخلوط می کنیم تا رنگ ان روشن و کرمی شود.

کیک زبرا


سپس در این مرحله بعد از اینکه 3 دقیقه مواد را با کمک همزن برقی مخلوط کردیم، نصف لیوان روغن مایع و ا لیوان ماست ( در صورت تمایل می توان بجای ماسات از شیر و یا اب در تهیه این کیک استفاده کرد) را به کاسه تخم مرغ و شکر اضافه می کنیم و انها را خوب مخلوط می کنیم و هم می زنیم.


سپس در این مرحله ارد را بعد از چند بار الک کردن ، با 1 قاشق  غذاخوری بکینگ پودر مخلوط می کنیم و ان را کم کم و قاشق قاشق به مواد داخل کاسه اضافه می کنیم و به ارامی مخلوط می کنیم تا ارد خوب حل شود و گلوله نشود و ان را زیاد هم نمی زنیم تا پف کیک کم نشود. اکنون مایه کیک ما اماده است.


سپس در این مرحله مایه کیک اماده شده در مرحله قبل را به دو قسمت  مساوی تقسیم می کنیم و نصف ان را در یک ظرف دیگر می ریزیم و 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو را به یکی از مایه ها ی کیک اضافه می کنیم و ان را با مایه کیک مخلوط می کنیم تا حل شود و یکدست شود.

کیک زبرا


سپس در این مرحله 3 قاشق غذاخوری ارد را به قسمت سفید مایه کیک اضافه می کنیم و هم می زنیم این کار خیلی مهم است چون باعث می شود هر دو قسمت مایع کیک از نظر سنگینی مثل هم باشند. اگر این کار راانجام ندهیم قسمت کاکائویی بخاطر داشتن 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو سنگین تر می شود و زیر می اید و کیک ان جور که می خواهیم درست نمی شود.


سپس در این مرحله کف قالب کیک را با روغن مایع خوب چرب می کنیم و 3 قاشق غذاخوری از مایه کیک ساده را در وسط قالب می ریزیم .بدون اینکه قالب را تکان دهیم 3 قاشق از مایه کاکائو را نیز وسط مایه ساده می ریزیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم و مایه های کیک را وسط قسمت قبلی و روی هم می ریزیم تا مواد کیک ما تمام شود و مقدار کیک  در قالب باید در حد 3/4 قالب و نه بیشتر باشد.

کیک زبرا


سپس در این مرحله بعد از اینکه مواد کیک تمام شد به کمک خلال دندان روی کیک شکل ایجاد می کنیم و از مرکز کیک خلال دندان را به طرف بیرون می کشیم و بدین ترتیب روی ان طرح های زیبا ایجاد می کنیم.  وقتی کیک را طرح دار کردیم ، اکنون کیک ما اماده است.  

کیک زبرا


سپس در این مرحله قالب کیک را در فر که از قبل به مدت 20 دقیقه با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم ، در حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 45 دقیقه قرار می دهیم تا بپزد.

با فرو کردن چنگال در کیک از پخت ان مطمین می شویم .سپس وقتی کیک پخت ان را از فر بیرون می اوریم و منتظر می شویم تا سرد شود و سپس ان را از قالب بیرون می اوریم و در صورت تمایل روی ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم. سپس با چاقو به اندازه دلخواه ان را برش می زنیم و سپس در ظرف مناسب ان را می چینیم و برای عصرانه و یا صبحانه ان را همراه با چای نوش جان می کنیم .نوش جان.

کیک زبرا

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰